Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×

Grupa Balex - Historia firmy

Przez cały okres istnienia firma intensywnie rozwija się, poszerzając swoją działalność zarówno geograficznie, jak i w zakresie oferowanych produktów. Aktualnie posiadamy 5 specjalistycznych zakładów produkcyjnych, 21 oddziałów sprzedaży w Polsce i 6 za granicą. Rozwijamy również działalność eksportową zgodnie z możliwościami produkcyjnymi firmy i potrzebami zagranicznych odbiorców. Nieustannie udoskonalamy jakość oferowanych produktów, wprowadzamy nowe rozwiązania technologiczne oraz poszerzamy asortyment.

2010

12 czerwca 2010 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej z dwoma liniami do produkcji płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej, poliuretanu i styropianu.

Balex Metal Sp. z o.o. znalazł się w prestiżowym gronie Diamentów Forbesa 2010 - przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość. W rankingu regionalnym firm, których przychody przekroczyły 250 mln PLN, firma znalazła się na 11 pozycji.

2009

W styczniu 2009 Jury Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas targów BUDMA 2009 przyznało Złoty Medal MTP dla Hali ZET do samodzielnego montażu.

2008

W czerwcu 2008 roku firma Balex Metal została uhonorowana dwoma prestiżowymi tytułami: godłem Teraz Polska 2008 oraz tytułem Wicemistera Eksportu Innowacji - Technologii - Maszyn 2008. Obie nagrody zostały przyznane płytom warstwowym Balextherm.

1 lipca 2008 roku Balex Metal Sp. z o.o. przejmuje spółkę Balex Metal Dolny Śląsk Sp. z o.o. i włącza 6 oddziałów sprzedaży do swojej sieci.

W ramach działalności społecznej, firma zaangażowała się w poszukiwania mające na celu rozwikłanie jednej z największych zagadek II wojny światowej. Była to Ekspedycja ORZEŁ BALEXMETAL. Miała ona na celu odnalezienie legendarnego okrętu podwodnego ORP Orzeł i ustalenie miejsca spoczynku 63 bohaterskich marynarzy.

Teraz Polska
Wicemister Exportu 2008
Ekspedycja ORZEŁ
BALEXMETAL

2007

Firma została uhonorowana trzema prestiżowymi nagrodami.

Firma Europejska
Wehikuły Czasu
Pomorski Lider Innowacji
2007

2006

Zdobycie Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2006 dla płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym BALEXTHERM.

Kontynuacja ekspansji zagranicznej – utworzenie Zagranicznej Spółki Zależnej na Ukrainie.

Firma Europejska

2005

Opatentowanie rozwiązania konstrukcji stalowej Hali ZET.

Hala ZET

Zdobycie dwóch prestiżowych nagród POLSKI HERKULES oraz BUDOWLANA FIRMA ROKU 2005.

Polski Herkules
Budowlana Firma Roku 2005

2004

Uruchomienie najnowocześniejszej w Polsce linii do produkcji poliuretanowych płyt warstwowych - Balex Metal stał się największym w Polsce producentem płyt warstwowych.

Kontynuacja ekspansji geograficznej poza granicami Polski poprzez utworzenie zagranicznych spółek zależnych z siedzibami na terenie Litwy oraz Łotwy.

Linia do producji płyt warstwowych

2002 - 2003

Dalsza ekspansja terytorialna, otwarcie oddziału w Warszawie i w Białymstoku.
Początek ekspansji zagranicznej poprzez utworzenie w 2003 roku zagranicznej spółki zależnej w Czechach.
Dostarczenie w roku 2003 na rynek budowlany 7,5 mln metrów kwadratowych wyrobów.

2001

Utworzenie trzech nowych oddziałów terenowych w Tczewie, Szczecinie i Kielcach. W Łodzi - otwarcie drugiej filii.

2000

Poszerzenie sieci handlowej o oddział w Bydgoszczy oraz filię oddziału Łódź w Zgierzu (aglomeracja łódzka).

1999

Objęcie większościowego pakietu udziałów w spółce Ama Balex Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, zwiększenie mocy produkcyjnych oraz dywersyfikacja sprzedaży o oddziały terenowe na Śląsku.
Wzbogacenie asortymentu o kolejne profile trapezowe oraz panele ścienne.

1998

Wdrożenie nowych linii do produkcji profili zamkniętych oraz płyt warstwowych. Sieć handlową powiększona o oddział w Poznaniu.

1997

Zwiększenie możliwości produkcyjnych poprzez otwarcie zakładu produkcyjnego w Łodzi. Utworzenie oddziału terenowego w Lublinie.
Poszerzenie oferty handlowej o kolejne profile blach trapezowych oraz profil optyczny.

Lipiec 1996

Zacieśnianie współpracy z firmą Plasti Metal poprzez utworzenie spółki polsko - belgijskiej Balex Metal Sp.z.o.o. Uruchomienie linii do produkcji blachodachówki i zaprzestanie tym samym importu z Belgii.

1995

Uruchomienie własnej produkcji blach trapezowych. Rozpoczęcie budowy własnej sieci handlowej, powstanie oddziałów w Gdańsku, Słupsku i Olsztynie.

1994

Nawiązanie kontaktu handlowego z belgijską firmą Plasti Metal.

1993

Rozszerzenie działalności przedsiębiorstwa o produkcję obróbek blacharskich.

21 kwietnia 1992

Powstanie Prywatnego Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Balex z siedzibą w Bolszewie jako jednego z pierwszych importerów blach dachowych i elewacyjnych.

 
created by Pixlab.pl